Döbeln.jpg
Döbeln 1.jpg
Döbeln 2.jpg

Do Německa s cizími jazyky

Po dlouhé covidové pauze se mohli na začátku října opět osobně setkat naši žáci s německými studenty z partnerské školy v německém Döbeln. Byl pro ně připraven projektový den, kdy němečtí žáci představovali svým českým vrstevníkům své město. Chodili s nimi po městě a vše jim ukazovali. Vznikla z toho zajímavá foto-rellye. Žáci zároveň zúročili své jazykové schopnosti v praxi.

Jako doprovodný program měli Češi možnost se podívat, jak vypadá výuka na německé škole a aktivně se do ní zapojit.

Na jaře budeme hostit německé žáky zase u nás v Ústí.

Čeští žáci se zabývali „Friedliche Revolution“ v Německu

Žáci ZŠ navštívili ve dnech 4. – 5. prosince 2019 své vrstevníky z partnerské školy v německém městě Döbeln. Byl pro ně připraven bohatý program. Hlavní téma studentského setkání byla „Friedliche Revolution“ v Döbeln. Žáci se seznámili s hlavními myšlenkami revoluce v NDR v roce 1989. Jako doprovodný program je čekala návštěva vánočního koncertu na půdě školy a následující den se čeští žáci účastnili vyučování na německém gymnáziu. Veškerý program plnili čeští a němečtí žáci společně. Dorozumívacím jazykem byla němčina, kterou si naši žáci tímto mohli aktivně procvičit.

Na jaře přijedou němečtí studenti do naší školy a budou se seznamovat se sametovou revolucí v Ústí nad Labem.