Základní škola Ústí nad Labem,
E. Krásnohorské 3084/8, příspěvková organizace

FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA S BILINGVNÍ VÝUKOU A ROZŠÍŘENOU VÝUKOU JAZYKŮ

Příprava na dobrodružnou expedici

Dne 20. září jsme se sešli na školním hřišti se svými vedoucími. Přinesli jsme si s sebou vše potřebné vybavení, o kterém jsme předpokládali, že se nám bude na naší výpravě hodit  - batohy, spacáky, karimatky, oblečení a věci potřebné k táboření a vaření ve volné přírodě. Příprava na dobrodružnou expedici byla velmi důkladná. Naši učitelé se postarali o to, abychom byli co nejlépe připraveni na běžné i krizové situace. Činnosti, které jsme trénovali a probírali,  byly zejména stavění stanu, vaření, první pomoc, práce s mapou a balení batohu. Byla jsem mile překvapena,  jak zábavné to bylo.

                                                                                                          Bára Stříbrná, 8. A

 

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

Zpráva o expedici DofE

Dne 3. 10. a 4. 10.  2019 se uskutečnila cvičná expedice DofE. Vše začalo na hlavním nádraží, kde se sešlo jedenáct účastníků, kteří byli rozděleni do dvou skupin. Po zakoupení lístku jsme spolu nastoupili do vlaku a užívali si cestu. Naše skupina vystupovala dřív, a tak jsme se rozloučili s druhou skupinou. Naši vedoucí nám poskytli veškeré informace a předali mapu. Po prvních pěti minutách jsme si už chtěli dát přestávku, ale naše vůle byla silnější než lenost. Šli jsme krásnou podzimní krajinou, ani déšť nám nezkazil náladu. Po cestě jsme museli pořizovat fotodokumentaci současného stavu turistických tras v zadané lokalitě. Dělali jsme pravidelné přestávky na odpočinek a svačiny. Po šesti hodinách jsme dorazili na místo srazu s druhou skupinou a společně jsme se vydali na místo stanování do Kytlic. Když už jsme měli postavené stany, začali jsme připravovat teplé jídlo, každá skupina měla jeden vařič. Nikdo nezůstal hladový. Nejhezčím zážitkem z večera bylo společné posezení u ohně. Někteří opékali buřty. Zpívali jsme písničky a užívali si společné chvíle. Na druhý den jsme se sbalili, nasnídali a byli jsme připraveni k ukončení expedice. Výprava končila 4. 10. 2019 odjezdem do Ústí nad Labem.

                                                                                           Darja Bortnovská, 9. B.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
DALŠÍ PARTNEŘI

Partnerská škola Lessing-Gymnasium Döbeln

MENSA

Střední průmyslová škola stavební

TP Net

SKŘIVÁNEK

ANKETA