"Česko-německá spolupráce"

Dobrodružný svět matematiky (Erlebnisland Mathematik)

Technické sbírky v Drážďanech a ZŠ E. Krásnohorské v Ústí nad Labem

video ke stažení

Naše základní škola spolupracuje s Technickými sbírkami v Drážďanech na projektu zpřístupnit a přiblížit Dobrodružný svět matematiky Technických sbírek v Drážďanech českým návštěvníkům z řad školských zařízení i široké veřejnosti. Stali jsme se tzv. informačním centrem na české straně, kdy podáváme informace o Dobrodružném světě matematiky (Erlebnisland Mathematik) v Drážďanech. Do této chvíle proběhlo několik společných setkání.

Víte, že matematika je nejen počítání a rýsování, ale také zábava na celý den?

Jestliže to nevíte, přesvědčte se a navštivte Dobrodružný svět matematiky v Drážďanech, kde si na ploše zhruba 1000 m2 můžete vyzkoušet na sto různých matematických experimentů a pobavit se. V experimentech se objevuje nejen matematika, ale prolíná se zde i fyzika a hudba. Vše se děje nenucenou a zábavnou formou, kdy každou věc si berete do ruky a sami si ji  zkoušíte. Již tímto se bude vaše návštěva lišit od všech jiných návštěv muzeí či technických sbírek, které neumožňují návštěvníkům si nic vyzkoušet. Můžeme-li Dobrodružný svět matematiky připodobnit k nějakému zařízení na české straně, které je založeno na stejném principu, byla by to obdoba IQ parku v Liberci.

Víte, že nemusíte vůbec umět německy, když budete chtít tento Dobrodružný svět matematiky navštívit?

Je to opravdu tak. Nemusíte umět německy, a přece se domluvíte. Všechny experimenty jsou opatřeny českými popisky, které vám umožní snazší orientaci. V nejbližší době budou zpřístupněny i internetové stránky a prohlídky v českém jazyce.

Pro větší skupiny (od 10 osob) je nutné se objednat předem na níže uvedených kontaktech.

Adresa                                                                                  Telefon

Technische Sammlungen Dresden                                            0049 351 - 488 7272

Junghansstraße 1-3
01277 Dresden-Striesen

Otevírací doba                                                                      Internetové stránky

úterý-pátek:     9 – 17 hodin                                                   www.erlebnisland-mathematik.de

sobota-neděle: 10 – 18 hodin                                                 E-mail

pondělí:            zavřeno                                                           service@tsd.de

Kontaktní místo (pro ČR):
Základní škola Ústí nad Labem, E. Krásnohorské 3084/8, přís. org.
www.zseliska.cz
E-mail: ledl@zseliska.cz